Boj za záchranu klímy – Michalovce

Boj za záchranu klímy - Michalovce
Boj za záchranu klímy - Michalovce
Loading Map....

Dátum/čas
Date(s) - 07/01/2020
18:00 - 19:00

Miesta konania
Námestie Osloboditeľov 80

Kategórie


Čo znamená klimatická kríza?
Čo od nej môžeme očakávať?
Aké príležitosti z nej plynú?

Príďte sa porozprávať s europoslancom a environmentálnym expertom Martinom Hojsíkom!

Klimatická kríza sa týka aj nás na Slovensku. Emisie skleníkových plynov stúpajú, a podmienky na život pre ľudí a zvieratá sa zhoršujú. Čaká nás zvyšovanie častosti a intenzity extrémnych prejavov počasia ako vlny horúčav, intenzívne zrážky a s tým spojene ťažšie podmienky pre život.

Situácia je vážna, ale zároveň je aj veľkou príležitosťou. Potrebujeme pripraviť naše mestá na zmenu klímy, zmodernizovať hospodárstvo a vytvoriť nové zelené pracovné miesta.

V Európskom parlamente hľadáme riešenia, ako čo najrýchlejšie zastaviť negatívny trend ničenia nášho okolia, našej prírody a miest v ktorých žijeme. Riešenie klimatickej krízy sa musí stať jasnou prioritu nielen na európskej a národnej úrovni, ale aj pre nás všetkých.

Príďte vo stvrtok 7.1. o 18:00 na neformálnu diskusiu s Martinom Hojsíkom o tom, ako sa aj vy môžete pridať do boja za záchranu klímy. Pozrieme sa na to, aké zmeny môžeme očakávať u nás na Slovensku, ale aj to, čo musíme spraviť preto, aby sme pripravili naše mestá na zmenu klímy, no zároveň sa porozprávame aj o príležitostiach, ktoré táto výzva prináša.

*Martin Hojsík je poslancom Európskeho parlamentu za Progresívne Slovensko a frakciu Renew Europe. Je členom výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín.

S podporou Renew Europe a Progresívne Slovensko

 

https://www.facebook.com/events/697758880630775/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*