Dni mesta Prešov

Dni mesta Prešov
Načítanie mapy…

Dátum/čas
Date(s) - 03/06/2019 - 08/06/2019
Celodenná

Miesta konania
Prešov

Kategórie


„Dni mesta Prešov“ sa v tomto roku uskutočnia už po 14.-krát. Tešiť sa môžete nielen na zvučné mená slovenskej populárnej hudby ako skupinu Noc a deň či Korben Dallas, ale aj revivalové kapely Bon Jovi Revival a Petra Pačuta spolu so skupinou Queenmania. Nezabudli sme ani na deti, pre ktoré je pripravená bublinová a balónová show, zábavné hry, ale aj hudobno-zábavný program Paci Pac či rozprávkové príbehy Divadla Portál na hlavnom pódiu.

Floriánova ulica sa opäť raz premení na prešovský Montmartre s tradičnými pouličnými workshopmi a vystúpeniami s komornejšou atmosférou, kde sa predstaví napríklad sláčikové zoskupenie Muse Trio, speváčka Katka s gitaristom Rafom, ale aj ďalšia mladá talentovaná speváčka Veronika Strapková.

Neodmysliteľnou súčasťou je už tradične aj obľúbený Trojičný jarmok, ktorého slávnostné otvorenie sa uskutoční vo štvrtok 6. júna 2019 a celý deň sa ponesie v duchu folklórnych tradícií. Predstavia sa detské folklórne súbory, ale aj zruční remeselníci. Budete si môcť pozrieť a vyskúšať prácu hrnčiarov, rezbárov, včelárov či šperkárov. Program obohatia aj hostia z Poľska, Maďarska a Chorvátska, ktorí predstavia čo to aj zo svojej histórie a kultúry. Večer bude patriť vystúpeniam našich popredných folklórnych súborov PUĽS a Sarišan a tóny ľudových piesní vás budú sprevádzať až do neskorých večerných hodín na tradičnej veselici.

Vyvrcholením „Dní mesta Prešov“ aj Trojičného jarmoku bude štylizované divadlo – program k 720. výročiu udelenia mestských výsad. Slávnostný sprievod takmer stovky účinkujúcich v dobových kostýmoch, na čele s predstaviteľom kráľa Ondreja III., bude symbolickým aktom odovzdania mestských výsad do rúk primátorky mesta Andrey Turčanovej. Pripomenieme si významnú udalosť histórie Prešova a vrátime sa tak spoločne o niekoľko storočí späť. Atmosféru stredoveku navodí aj sokoliarska skupina sv. Bavona, šermiari COHORS a zavŕši to ohňová šou.

https://www.presov.sk/mesto-presov-ozije-hudbou-tancom-ale-aj-tradicnymi-remeslami-oznam/mid/311356/.html#m_311356

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*