Peter Balogh Orchestra – koncert

Peter Balogh Orchestra – koncert
Peter Balogh Orchestra – koncert
Loading Map....

Dátum/čas
Date(s) - 12/01/2020
19:00 - 21:00

Miesta konania
Kasárne/Kulturpark

Kategórie


S novoročným koncertom World music zavíta začiatkom nového roka do Košíc Peter Balogh Orchestra s hosťami, ktorý vlani zaujal publikum s filmovou hudbou. Tentoraz to bude zmes svetových skladieb, ktoré v ich podaní dostanú nový rozmer. Na ich vystúpenie v Kasárňach/Kulturparku sa môžu ich priaznivci prísť pozrieť 12. januára 2020 o 19:00 hod.

Repertoár orchestra je naozaj bohatý a rôznorodý. V jeho podaní zaznejú známe skladby: Habanera z opery Georgesa Bizeta Carmen, Španielsky cigánsky tanec od Pascala Marquina, zaznie tiež Granáda Augustina Lara, ďalšou hudobnou lahôdkou bude Schindler´s list od Johna Williamsa. Hudobný kokteil doplní Fiddler on the Roof Jerryho Bocka či Hava Nagila, ktorej autorom je Abraham Zevi Idelsohn. V koncertnom play liste sú aj Libertango Astora Piazzolla, Second Waltz Dmitria Shostakovitha a tiež Tere-fere polka od Johana Straussa. Posledné tri skladby Či pamätáš, Joj Cica a Joj Cigán sú od skladateľa Imre Kálmána. Hosťami večera budú Peter Balogh Jr., Samuel Balogh a slovom bude sprevádzať Klaudia Baloghová.

Hudobné teleso Peter Balogh Orchestra vzniklo len pred rokom a pol. Jeho zakladateľom a umeleckým šéfom je košický huslista Peter Balog a ďalšími členmi sú vynikajúci hudobníci zo Slovenska a Maďarska. Na klavíri hrá Drahoslav Bango z Trnavy, na violončele Duka Elemér, na kontrabase Jozsef Ökrösz a za cimbal zasadne Jónás Géza, všetci z Budapešti. Vo svojom portfóliu má orchester ľudovú cigánsku hudbu, vlastnú tvorbu, klasickú hudbu, jazz, operetu, swing, filmovú hudbu či muzikály.

Vstupné: 6 € v predpredaji/8 € v deň podujatia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*